101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Tragedia przy Daszyńskiego. Matka całkowicie niepoczytalna!

Data publikacji: 09.06.2017 15:51
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

31.01.2017 Kielce. Policja wyjaśnia okoliczności tragedii, do jakiej doszło dziś w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Daszyńskiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Matka dwójki dzieci z ulicy Daszyńskiego w Kielcach w chwili dokonania czynu była całkowicie niepoczytalna - takie wnioski zostały przedstawione w opinii biegłych psychiatrów. Kobieta w lutym przyznała się do ich zabójstwa i została tymczasowo aresztowana.

Do tragedii doszło 31 stycznia. Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że 5-letni chłopiec miał jedną ranę kłutą w obrębie szyi, 15-letnia córka natomiast, aż 10. Według ustaleń śledczych, matka po zabójstwie swoich dzieci próbowała sama odebrać sobie życie. O tragedii poinformował policję ojciec rodziny, który po powrocie z pracy odnalazł w zamkniętym mieszkaniu zakrwawione ciała dwójki swoich dzieci i ciężko ranną żonę.

Jak informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, biegli psychiatrzy stwierdzili, że kobieta w chwili popełnienia obu zabójstw nie mogła rozpoznać znaczenia czynów i pokierować swoim zachowaniem. - Z ich opinii wynika równocześnie, że z uwagi na jej stan wymaga teraz umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym. Pozostając na wolności mogłaby ponownie dopuścić się podobnych czynów -  mówi Daniel Prokopowicz.

Opinia biegłych nie kończy postępowania. Śledczy będą wykonywać kolejne czynności w sprawie, a po nich zostanie uzupełniona  opinia psychiatrów.

Niezależnie od tego postępowania toczą się dwa osobne śledztwa. Pierwsze związane z ewentualnym znęcaniem się nad podejrzaną, drugie dotyczące męża kobiety, który po przesłuchaniu w związku ze styczniową tragedią, rzucił się z okna prokuratury.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution