101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ministerstwo kultury będzie współprowadzić kielecki teatr?!

Data publikacji: 13.06.2017 14:31
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Katarzyna Prędotka
Komentarze
Teatr im. Stefana Żeromskiego

Teatr im. Stefana Żeromskiego
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Prawdopodobnie od przyszłego roku kielecki teatr dramatyczny będzie współprowadzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Były już prowadzone rozmowy w tej kwestii - między innymi, z ministrem kultury Piotrem Glińskim, a także minister Wandą Zwinogrodzką, która odpowiada za teatry w Polsce.

Poseł Krzysztof Lipiec pokreślił, że jest szansa by teatr imienia Stefana Żeromskiego, który tworzy kulturę Kielc, a także całego regionu świętokrzyskiego, był współprowadzony przez ministerstwo. To przede wszystkim nadzieja na dofinansowanie projektów realizowanych przez instytucję. Rozmowy w tej kwestii prowadził w grudniu ubiegłego roku także dyrektor teatru - Michał Kotański.

Współprowadzenie teatru przez ministerstwo, jest ważne m.in ze względów finansowych. Jak podkreślił Michał Kotański - każde dofinansowanie jest ważne i ma duże znaczeniu przy planowaniu przedsięwzięć artystycznych.

Jacek Kowalczyk Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki, poinformował, że o inicjatywie współprowadzenia Teatru imienia Stefana Żeromskiego przez Ministerstwo, usłyszał z mediów wczoraj. Jeśliby pojawiłaby się taka propozycja, to warto się nad tym zastanowić. Jacek Kowalczyk dodaje, że teatrowi, przyda się dodatkowe - finansowe wsparcie, bo na razie teatr jest dotowany przez samorząd województwa. W tej sprawie potrzeba zmian w statucie instytucji i podpisania konkretnej umowy dotyczącej dofinansowania.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution