101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pieniądze dla OHP

Data publikacji: 14.06.2017 12:18
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

OHP w Starachowicach
Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Jeszcze w tym roku zostanie dokończona budowa warsztatów Ochotniczych Hufców Pracy w Starachowicach. Inwestycja otrzymała rządowe dofinansowanie. Wysokości dotacji nie można na razie ujawnić, ze względu na procedury przetargowe-informuje lider świętokrzyskiego PiS- poseł Krzysztof Lipiec.

Budowa warsztatów rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. Obiekt jest teraz w stanie surowym-zamkniętym i czeka na wykończenie. W warsztatach mieścić się będą nowoczesne pracownie do nauki zawodu w specjalnościach: technik zabudowy i robót wykończeniowych, mechanik samochodowy, fryzjer i krawiec.

Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Stanisław Szwed – zadeklarował podczas majowej wizyty w Starachowicach wsparcie dla tej inicjatywy i słowa dotrzymał – podkreślił Komendant Wojewódzki OHP – Jacek Sabat.

Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał, że OHP podpisało ostatnio porozumienie ze Specjalna Strefą Ekonomiczna w Starachowicach, dzięki któremu można będzie szkolić młode kadry. Obie instytucje chcą uczyć pracowników dla firm działających w strefie. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w kraju. Dzięki umowie, młodzież będzie mogła korzystać ze stażów i szkoleń, które pomogą w znalezieniu pracy, a przedsiębiorcy zyskają wykwalifikowanych pracowników, wykorzystując koszty refundacji zatrudnienia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions