101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Druhny i druhowie z wizytą w Sandomierzu

Data publikacji: 14.06.2017 13:30
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Harcerze z Solecznik
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu przebywa 40 osobowa grupa harcerzy z polskiej szkoły im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach na Litwie. Zwiedzają miasto, byli na spotkaniu z biskupem sandomierskim oraz burmistrzem miasta. W planach jest jeszcze m.in. pobyt w Bałtowie, Rzeszowie, Kolbuszowej i Górach Świętokrzyskich.

Drużynowa Beata Zarumna, poinformowała, że dzieci przyjechały do Sandomierza w nagrodę za całoroczną pracę. Harcerze opiekują się opuszczonymi mogiłami na cmentarzach, a ostatnio zbierali pieniądze na hospicjum dla dzieci, które ma powstać w Solecznikach.

Łucja Dudojć nauczycielka i radna stwierdziła, że taki wyjazd ma ogromne znaczenie dla dzieci z polskimi korzeniami. W szkole uczą się historii i języka polskiego. Podczas takiego pobytu mogą naocznie przekonać się jak wygląda Polska ich przodków.

Harcerze przyjechali na zaproszenie Klubu Miłośników Sandomierza i Caritas Diecezji Sandomierskiej. Organizacja zapewnia im zakwaterowanie i wyżywienie, pozostałą część pobytu  finansują sponsorzy.

Wizyta jest częścią trwającej od 15 lat współpracy z Solecznikami, którą nawiązał wicedyrektor dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu Marek Rożek, obecnie prezes Klubu Miłośników Sandomierza. Goście będą w Sandomierzu do niedzieli.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions