101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wygraj trzeźwość

Data publikacji: 14.06.2017 15:24
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wygraj Trzeźwość
Fot. Michał Różyc / Radio Kielce

Piosenki o tematyce związanej z trzeźwością prezentowali dziś w kieleckim Zespole Szkół Muzycznych, uczniowie świętokrzyskich szkół. Uczestnicy konkursu "Wygraj trzeźwość" musieli sami napisać utwór i wykonać go przed publicznością.

Marian Kubik, przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kielcach uważa, że konkurs jest świetną inicjatywą. – Bardzo dobrze, że w projekt włączyły się szkoły – zaznaczył. Do konkursu zgłoszono 13 projektów. Młodzież z pomocą nauczyciela musiała napisać tekst i skomponować muzykę – podkreślił. Marian Kubik ma nadzieję, że konkurs w następnych latach będzie kontynuowany.

W gali wręczenia nagród wziął udział senator Krzysztof Słoń. Jego zdaniem, konkurs miał charakter profilaktyczny, ale pozwolił tez na ujawnienie talentów wokalnych oraz rozwijanie kreatywności. – To niezwykle istotne, żeby od najmłodszych lat uczyć młodzież dobrych zachowań i relacji z otoczeniem. W tej chwili szczególnie młodzi ludzie są narażeni na wiele pokus i wiele zagrożeń związanych chociażby z reklamami oraz ze wszechobecną kulturą zażywania substancji uzależniających - powiedział.

W kategorii szkół ponadpodstawowych tryumfowali Mateusz Myszkowski, Michał Buczyński i Fabian Różalski. Jak powiedzieli reporterowi Radia Kielce, ich utwór był o „trzeźwym umyśle”. Do udziału w konkursie zachęcił ich wychowawca, jednak tekst piosenki napisali sami. W kategorii szkół podstawowych tryumfowali: Grzegorz i Maria Stachera ze szkoły muzycznej im. Ludomira Różyckiego.

Przed uroczystą galą straż miejska przeprowadziła akcję profilaktyczną dla dzieci. Głównym organizatorem konkursu „Wygraj Trzeźwość” było Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions