101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Czy zamiast lasu, będą budynki usługowe?

Data publikacji: 14.06.2017 15:49
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Stadion. Teren koło wyciągu na stadionie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Urzędnicy z kieleckiego magistratu, w poniedziałek ogłoszą przetarg na 30-letnią dzierżawę dwóch działek o łącznej powierzchni prawie 9 tysięcy metrów kwadratowych, będących częścią lasu komunalnego na Stadionie.

Chodzi o teren przy alei Na Stadion, położony naprzeciwko wyciągu narciarskiego i hotelu. Przetarg odbędzie się w formie licytacji- informuje Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami i geodezji. Zaznacza, że dla tego miejsca obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje zabudowę usługową, z ograniczeniem dotyczącym zachowania jak największego terenu powierzchni zielonej. Taki jest bowiem charakter tego miejsca.

Dariusz Kozak- przewodniczący kieleckiej Rady Miasta mówi, że trzeba poczekać na rozstrzygnięcie przetargu i poznać zamierzenia potencjalnego inwestora. Na pewno nie będzie zgody na wycięcie dużej liczby drzew. Nie możemy pozbywać się bowiem naszych pięknych komunalnych lasów.

Radna Agata Wojda przypomina że radni kilka miesięcy temu wyrazili zgodę na dzierżawę nieruchomości. Zdają sobie jednak sprawę, że jest to teren przede wszystkim rekreacyjny, ale w związku z tym rozwija się tam również działalność gospodarcza. Radni oczekują, ze warunki dzierżawy tej nieruchomości będą zakładały maksymalną ochronę przyrody, która jest największym walorem tamtego terenu.

Zainteresowany dzierżawą terenów jest m.in. Paweł Kozłowski, właściciel Centrum Sportowo Rekreacyjnego, który planuje jego rozbudowę. Przed rozstrzygnięciem przetargu nie chce jednak zdradzać swoich zamierzeń. Rozstrzygnięcie postępowania nastąpi 23 lipca.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution