101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Łapki na kierownicę

Data publikacji: 14.06.2017 18:09
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kontrola Policyjna
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

„Łapki na kierownicę” - to nowa, ogólnopolska kampania profilaktyczna, której adresatem są kierowcy, używający telefonu komórkowego w trakcie jazdy.

Do późnych godzin wieczornych przy ulicy Krakowskiej w Kielcach policjanci świętokrzyskiej „drogówki” rozdawać będą kierowcom ulotki informujące o zagrożeniach związanych z użyciem telefonu. Jak przypomina aspirant Mariusz Bednarski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji - korzystanie z takiego urządzenia w trakcie jazdy jest nieodpowiedzialne. - Kierowca, który rozmawia przez telefon, czy pisze smsa w trakcie jazdy stwarza bardzo duże zagrożenie dla innych kierujących. Przede wszystkim reakcja na przeszkodę na drodze, bądź hamujące przed nim auto bardzo się wydłuża - zaznaczył Mariusz Bednarski.

Policjanci współpracują z twórcami popularnej drogowej aplikacji Yanosik. - Podczas korzystania z tej aplikacji, co jakiś czas dostaniemy krótki komunikat, żeby nie dotykać telefonu i trzymać „łapki na kierownicy”. Zestaw słuchawkowy jest dużo tańszy od mandatu, który możemy otrzymać od policjantów - powiedział aspirant Mariusz Bednarski.

W 2016 roku świętokrzyscy policjanci odnotowali ponad 1500 przypadków korzystania z telefonu w trakcie jazdy. W tym roku takich kierowców jest już ponad 700.

Akcja będzie prowadzona do 25 czerwca. Za korzystanie z telefonu podczas jazdy grozi mandat w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions