101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Najlepsi uczniowie roku w Ostrowcu wybrani

Data publikacji: 14.06.2017 20:00
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

25.08.2016 Kończą się remonty w starachowickich szkołach ponadgimnazjalnych
Fot. Anna Ciesielska / Radio Kielce

W Ostrowcu został rozstrzygnięty plebiscyt na „Ucznia Roku”. W dwóch kategoriach wiekowych: dla szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowało kilkunastu przedstawicieli wszystkich miejskich placówek. Z każdej szkoły wybrano w głosowaniu jedną osobę do nagrody, a spośród wszystkich uczestników w plebiscycie przeprowadzonym przez „Gazetę Ostrowiecką” wybrano najlepszego ucznia szkoły podstawowej i gimnazjum.

Podczas gali finałowej konkursu prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński podkreślał rolę rodziców i nauczycieli w procesie kształcenia, zaznaczał też, że to pracowitość i zdolności doprowadziły uczniów do tytułu najlepszych. Prezydent dodał, że ze strony miasta dzieci mogą liczyć na stypendia i dodatkowe lekcje języków obcych, pozwalające na zdobywanie międzynarodowych certyfikatów. Z kolei nauczyciele przygotowujący olimpijczyków otrzymują dodatki za tę pracę. - To inwestycja w przyszłość miasta i kraju - mówił prezydent.

Spośród 3183 głosów oddanych za pośrednictwem „Gazety Ostrowieckiej” w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Jakub Lepiarz, uzyskując 754 głosy. Najlepszą gimnazjalistką w tym roku została Aleksandra Pawlik z 756 głosami.

Ola, poza wysokimi wynikami w nauce jest także sportsmenką - gra w trzecioligowej drużynie Stal Kunów, a w planach ma zmianę barw na Spartę Daleszyce. W kadrze świętokrzyskiej reprezentowała nasze województwo. Od września rozpocznie naukę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w klasie lingwistyczno-prawniczej.

W spotkaniu uczestniczyli też parlamentarzyści. Senator Jarosław Rusiecki, powołując się na swoich profesorów, podkreślał rolę pracy i rodziny w drodze na szczyt kariery. Uczniom wskazywał wyższość pracowitości nad zdolnościami oraz wdzięczność dla rodziców i pedagogów, jako najważniejszych przewodników w życiu.

Poseł Andrzej Kryj dziękował wszystkim pracownikom Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego. Wspominając pierwsze edycje konkursu poseł Kryj mówił o potrzebie wspierania utalentowanej młodzieży. Jako zalety młodych ludzi wskazywał nie tylko zaangażowanie w naukę, ale także pracę dla lokalnej społeczności. Wszystkim nominowanym przekazał specjalny podarunek - powieść z przesłaniem „Mały Książę”.

Plebiscyt organizowany przez Urząd Miasta i „Gazetę Ostrowiecką” odbył się po raz 26.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions