101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Krzysztof Lipiec: Będziemy pracować nad udoskonaleniem naszego programu

Data publikacji: 14.06.2017 22:22
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Łukasz Chodór /

- Jesteśmy w Busku-Zdroju w ramach ofensywy Prawa i Sprawiedliwości przed krajowym kongresem partii, który odbędzie 1 lipca w Przysusze - powiedział na spotkaniu w Busku Zdroju szef świętokrzyskich struktur PiS, Krzysztof Lipiec. Dodał, że zamiarem partii jest zaangażowanie w to - jak podkreślił - ważne wydarzenie polityczne, jak największej grupy mieszkańców regionu, nie tylko sympatyków i działaczy PiS, ale również osób, które publicznie nie przyznają się do swoich sympatii politycznych.

Parlamentarzysta poinformował, że głównym celem krajowego kongresu partii będzie podsumowanie dwuletnich rządów Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że będzie to również okazja do ponownych konsultacji społecznych nad jego programem, podobnie jak miało to miejsce przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku.

- Będziemy pracować nad udoskonaleniem naszego programu. To jest główny cel kongresu, który przed nami. Chcemy zachęcić wszystkich do wspólnej debaty przedkongresowej, dlatego jesteśmy dziś w Busku-Zdroju. Poruszane w trakcie dyskusji sprawy dotyczące Polski lokalnej mogą później znaleźć swoje miejsce w naszym programie, i o to nam chodzi - zaznaczył poseł.

Wyniki przeprowadzonych konsultacji z mieszkańcami działacze partii z regionu przedstawią dwa dni przed kongresem na Zjeździe Okręgowym Partii w Kielcach. - Jestem przekonany, że głos świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości będzie usłyszany na krajowym kongresie - podkreślił Krzysztof Lipiec.

Lider świętokrzyskich struktur PiS odniósł się również do poniedziałkowego zatrzymania przez CBA byłych już członków PSL. Jeden z nich, Andrzej P., jak przypomniał, pochodzi z powiatu buskiego, który w zdecydowanej większości zarządzany jest przez ludowców. Z powiatu buskiego pochodzi również marszałek Adam Jarubas i Marek Szczepanik, członek zarządu województwa, który jest właścicielem 150 tysięcy akcji firmy NEMEX S.A., zamieszanej w tzw. „połaniecką aferę korupcyjną”. Wszystkich, poseł Krzysztof Lipiec nazwał „trzema przyjaciółmi z boiska”, którzy przynieśli wstyd całemu regionowi.  

- Sprawa jest poważna. Firma była mocno powiązana z układem polityczno-biznesowym wokół Polskiego Stronnictwa Ludowego. Szefem rady nadzorczej tej firmy był społeczny doradca byłego wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Mówię to ku przestrodze wszystkich, którzy PSL obdarzyli swoim zaufaniem - powiedział parlamentarzysta. 

W przedkongresowym spotkaniu w Busku-Zdroju udział wzięli posłowie i senatorowie ziemi świętokrzyskiej z ramienia PiS oraz działacze i sympatycy tej partii z powiatu buskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions