101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jakie profile klas najpopularniejsze wśród ostrowieckich gimnazjalistów?

Data publikacji: 16.06.2017 18:01
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
30.08.2016 Kielce. ZSO nr 15 im. Henryka Sienkiewicza.

30.08.2016 Kielce. ZSO nr 15 im. Henryka Sienkiewicza.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Klasy biologiczno - chemiczne i humanistyczne to najpopularniejsze kierunki kształcenia wybierane przez gimnazjalistów z powiatu ostrowieckiego. Wskazują na to dane zebrane w czasie ubiegłorocznej rekrutacji, dotyczącej obecnych uczniów klas pierwszych.

W najstarszym ostrowieckim liceum, I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica, gimnazjaliści najczęściej decydowali się na klasę humanistyczną i biologiczno - chemiczną. Młodzi poloniści szczególnie zainteresowani są profilem dziennikarsko - filmowym, co przełożyło się na powstanie dwóch klas humanistycznych - informuje dyrektor szkoły Dariusz Kaszuba. dna z nich będzie o nachyleniu językowym, druga z autorskim programem dziennikarsko - filmowym.

Przyszłych przyrodników przyciąga z kolei sukces tegorocznego maturzysty Grzegorza Waliszczaka, który został laureatem kilku olimpiad, między innymi ekologicznej. Dyrektor Dariusz Kaszuba podkreśla, że dobre wyniki swojego absolwenta to wskazówka do prowadzenia dalszych kierunków kształcenia.

Również w II Liceum im. Joachima Chreptowicza największą popularnością cieszył się profil biologiczno - chemiczny. Tu próg punktów wymaganych do przyjęcia wynosił 134, klasa humanistyczna wymagała uzyskania ich 147, a matematyczno- geograficzna i matematyczno - fizyczna odpowiednio 128 i 125 punktów.

Jak informuje dyrektor szkoły Sławomir Miszczuk, najwięcej gimnazjalistów zainteresowanych było nauką w eksperymentalnej klasie dwujęzycznej. Tu nie było progu punktowego, ale profil się sprawdził i w tym roku jest kolejny nabór na ten kierunek kształcenia.

Podobna sytuacja miała miejsce w III Liceum im. Władysława Bronierwskiego. Robert Warda, dyrektor placówki, informuje, że najwięcej osób składało podania do klasy biologiczno - chemicznej. Stąd wynikła decyzja o utworzeniu dwóch oddziałów o tym profilu, dzięki temu próg punktowy mógł zostać obniżony z 130 do 100 punktów. Podobne wymogi, kształtujące się w granicach 100 - 110 punktów obowiązują w przypadku klas humanistycznych.

Inaczej sytuacja przedstawia się w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Pełniąca obowiązki dyrektora szkoły Anna Trojanowska informuje, że uczniów przychodzących do szkoły sportowej nie obowiązują progi punktowe, jedynie w przypadku klasy piłki siatkowej dziewcząt w trakcie testów sprawnościowych trzeba było uzyskać 50 punktów, ale dotyczą one skali sportowej, nie przedmiotowej.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution