101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Święto gier - GameOn

Data publikacji: 17.06.2017 09:12 / Data aktualizacji: 17.06.2017 18:00
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

GameOn
Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Setki miłośników gier komputerowych odwiedziły Targi Kielce. Dziś rozpoczęły się tam targi GameON, największe w województwie świętokrzyskim wydarzenie, skierowane do graczy i producentów gadżetów związanych z grami. Wszyscy chętni mogli zagrać w nowe produkcje, między innymi Battlefielda 1 czy Fifę 2017.

Ale spory tłum zebrał się przy stoisku Starachowickiego Retro Grania. Na 40 stanowiskach można było spróbować sił w grach, które powstały dziesięć czy dwadzieścia lat temu.

Jak tłumaczą Dariusz Szemeczko oraz Patryk Kosowski ze Starachowickiego Retro Grania, to próba podzielenia się pasją do starych gier z młodymi ludźmi, którzy często nie słyszeli nawet o kultowych przed laty produkcjach.

- Od zawsze posiadaliśmy stare komputery w domu. Kolekcja rosła i w końcu postanowiliśmy pokazać ją młodym ludziom. To taki powrót do korzeni, młodzi ludzie mogą dowiedzieć się, skąd wywodzą się współczesne gry, jak kiedyś wyglądała ta rozrywka. Mamy klasykę, między innymi River Raid, Pac Mana, Mario. Na Commodere można pograć m.in. w Intenational Karate - mówili propagatorzy retro grania.

Targi GameON, to również, czy też może przede wszystkim zmagania e-sportowe. Prawie 20 tysięcy złotych do podziału było w turnieju w Counter Strike’a. W turnieju uczestniczy 6 drużyn, a dziś rozegrano fazę grupową zawodów. Oprócz tego rywalizowano również w turniejach innych bardzo popularnych gier: League of Legends, Fifa 2017 czy Dota 2.

Nie zabrakło też cosplayerów, czyli osób przebierających się za postaci z gier. W bohaterów League of Legends wcielili się m.in. młodzi ludzie z Kielc - Ania, Ewa i Adam. Uwagę przykuwał zwłaszcza kostium Ani, która upodobniła się do Ahri, której cechą charakterystyczną jest 9 długich ogonów.

- Wybrałam Ahri, bo bardzo lubię tę postać. Długo się zbierałam do tego cosplayu, ale w końcu moje marzenie się spełniło. Rok zbierałam materiały, wszystko jest zrobione własnoręcznie. Najtrudniej było wykonać ogony. Musiałam kupić futro, wypchać je, zrobić stelaż z drutów - tłumaczyła Ania.

Oprócz grania i oglądania zawodów e-sportowych uczestnicy Targów GameON mogli spotkać się ze znanymi youtuberami i wygrać ciekawe gadżety w wielu konkursach. Finały turniejów e-sportowych zaplanowano na niedzielę. W programie również bardzo duża atrakcja dla kibiców Korony Kielce. W turnieju gry Fifa 2017 będzie można wygrać gadżety związane z klubem oraz karnety na najbliższy sezon ligowy.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution