101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Alleluja na kieleckiej Kadzielni

Data publikacji: 17.06.2017 22:59
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Kultura
Komentarze

17.06.2017 Kielce. Koncert „Alleluja, czyli Happy Day” w amfiteatrze na Kadzielni.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Czy młodzi ludzie lubią muzykę religijną? Dzisiejszy koncert „Alleluja, czyli Happy Day”, który odbył się na kieleckiej Kadzielni, pokazał, że tak. Na drugą edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury i Twórczości Chrześcijańskiej przyszły prawdziwe tłumy.

Większość młodych ludzi pytana przez reportera Radia Kielce o muzykę tego nurtu nie ukrywała, że jest im bliska, choć byli i tacy, którzy na Kadzielnię przyszli dla gwiazd koncertu, czyli Kasi Moś oraz Mietka Szcześniaka. Część młodych ludzi chciała też muzykę religijną lepiej poznać. Oprócz tak znanych pieśni jak „Barka”, czy „Jezus jest Panem”, można było usłyszeć też przeboje Erica Claptona, czy Arki Noego.

Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury i Twórczości Chrześcijańskiej, odbyła się w ubiegłym roku z okazji Światowych Dni Młodzieży. Jak mówili młodzi ludzie, dzisiejszy koncert, to dla nich symboliczny powrót do tego wielkiego wydarzenia. Młodzi ludzie przypominali również słowa, które kierował do nich rok temu w Krakowie papież Franciszek. - Przede wszystkim pamiętam słowa „Wstańcie z kanapy”. Proste, ale ważne przesłanie. I staramy się nie siedzieć, tylko coś robić. Między innymi dlatego tu dziś jesteśmy - mówili młodzi ludzie.

Patronat nad koncertem objęli Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski oraz Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions