101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dziś poznamy laureatów Buskich Spotkań z Folklorem

Data publikacji: 18.06.2017 09:14
Autor: Leszek Ślusarski / Kategoria: Kultura
Komentarze

41. Buskie Spotkania z Folklorem
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Finałowy koncert 41. Buskich Spotkań z Folklorem odbędzie się dziś w kieleckim Parku Miejskim. W muszli koncertowej zaprezentują się laureaci najstarszej w regionie świętokrzyskim imprezy, propagującej muzyczną twórczość ludową, której konkursowa część odbyła się z końcem maja w Busku-Zdroju.

Po wcześniejszych eliminacjach rejonowych, jurorzy wyłonili najlepszych warsztatowo i najciekawszych artystów, spośród wielkiej rzeszy zespołów śpiewaczych, kapel ludowych, zespołów pieśni i tańca oraz śpiewających i grających na różnych instrumentach solistów - mówi Małgorzata Michałowska-Wójcik zastępca dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, który jest głównym organizatorem tego największego konkursu folklorystycznego w województwie świętokrzyskim.

Fundatorem głównych nagród Buskich Spotkań z Folklorem jest Radio Kielce. Nagrodę imienia Piotra Gana otrzymuje najlepsza kapela ludowa, a nagroda imienia Haliny Szelestowej przyznawana jest najlepszemu zespołowi śpiewaczemu bądź śpiewającemu soliście.

Koncert laureatów 41. Buskich Spotkań z Folklorem rozpocznie się w kieleckim Parku Miejskim o godzinie 11.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions