101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

„Dzieje grzechu” w Sopocie

Data publikacji: 18.06.2017 17:23
Kategoria: Kultura /Źródło: Katarzyna Prędotka
Komentarze

Spektakl "Dzieje grzechu"
Fot. Krzysztof Bieliński / Teatr im. Stefana Żeromskiego

„Dzieje grzechu” w reżyserii Michała Kotańskiego zostanie zaprezentowany w Sopocie w ramach 17. Festiwalu Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia „Dwa Teatry - Sopot 2017”. Jest to spektakl na podstawie prozy patrona teatru  Stefana Żeromskiego, którego adaptacją zajął się Radosław Paczocha.

„Dzieje grzechu” to historia Ewy Pobratyńskiej, w tej roli Magda Grąziowska, ukazująca gorliwą wiarę, zwątpienie, poszukiwanie, ale także radykalne odrzucenia Boga i sprzeciw wobec niego. Koncentruje się na roli kobiecej, która w literaturze i - jak się okazuje, na scenie również jest bardzo wyraźna. W „Dziejach grzechu” widz może zobaczyć spektrum przemian Ewy Pobratyńskiej, a skutki transformacji to wynik społecznych konwenansów.

Konkurs „Dwa Teatry”, koncentruje się przede wszystkim na spektaklach telewizyjnych i słuchowiskach radiowych, mających premierę na antenie w roku poprzedzającym daną edycję. Michał Kotański, dyrektor teatru podkreśla, że po decyzji o zakwalifikowaniu spektaklu w jego reżyserii do konkursu, nie krył radości.

Festiwal potrwa do 21 czerwca. W jego trakcie zaplanowano także imprezy towarzyszące. W tym roku będzie to między innymi prezentacja spektakli Teatru Telewizji zatytułowanych „DWA TEATRY Josepha Conrada”, różnego rodzaju koncerty, a także spotkania z aktorami, na przykład Jerzym Zelnikiem a także Danutą Stenką.

Spektakl kieleckiego teatru - „Dzieje grzechu”, zostanie zaprezentowany 21 czerwca. Transmisję gali finałowej będzie można zobaczyć w TVP Kultura o godzinie 19.30.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions