101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dużo boksu w Busku-Zdroju

Data publikacji: 18.06.2017 19:00
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze


Fot.

W Busku-Zdroju dobiegły końca VII Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w boksie. Przez trzy dni w hali przy ul. Kusocińskiego rywalizowało 157 zawodników z 40 klubów.

- Mieliśmy ponad 200 zgłoszeń, ale ze względów czasowych nie mogliśmy przeprowadzić tylu walk, dlatego byliśmy zmuszeni zredukować liczbę uczestników – poinformował wiceprezes Ringu Busko-Zdrój, organizator turnieju Zdzisław Patalita.

Jedną z najciekawszych walk finałowych wśród kadetów stoczyli Dawid Zomkowski z KSZO i Patryk Nowak z Ringu Sikorski Stalowa Wola. Ostrowczanin w drugiej rundzie mocno trafił swojego rywala i rozstrzygnął rywalizację przez RSC.

- Bardzo lubię boksować. Lubię tę adrenalinę w czasie walki i stres przed starciem, bo nie wiadomo kto stoi w drugim narożniku i jakie ma umiejętności – powiedział nam Dawid Zomkowski

Region świętokrzyski reprezentowali pięściarze: RUSHH Kielce, KSZO Ostrowiec, Staru Starachowice, Skalnika Wiśniówka, Fightera Kielce i gospodarze Ringu Busko-Zdrój. Patronem medialnym VII Otwartych Gwardyjskich Mistrzostw Polski w boksie było Radio Kielce.

Pełne wyniki

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions