101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

"Złota" Wiktoria

Data publikacji: 18.06.2017 19:57
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze


Fot. Orlicz Suchedniów

Wiktoria Dąbczyńska została mistrzynią Polski w badmintonie w kategorii Elity. To pierwsze „złoto” Wiktorii wśród seniorek. Podczas turnieju w Białymstoku zawodniczka Orlicza Suchedniów w półfinale wygrała 2:0 z rozstawioną z „jedynką” Joanną Stanisz.

- To był dla mnie najtrudniejszy mecz całych mistrzostw. Mimo, że, patrząc na wynik, wygrałam dość łatwo, to musiałam naprawdę sporo się napracować. Chyba jeszcze nie dociera do mnie co się wydarzyło w Białymstoku – powiedziała nam Wiktoria Dąbczyńska.

W finale 18-letnia suchedniowianka nie dała szans drugiej rakiecie naszego kraju Kornelii Marczak, zwyciężając również w dwóch setach.

W deblu Wiktoria Dąbczyńska wspólnie z Aleksandrą Goszczyńską z Millenium Warszawa wywalczyła brązowy medal. Suchedniowsko-warszawska para przegrała w półfinale z mistrzyniami Polski siostrami Agnieszką i Anetą Wojtkowskimi.

Bardzo blisko medalu była inna zawodniczka Orlicza Suchedniów Zuzanna Glijer, która w ćwierćfinale po zaciętym, trzysetowym, pojedynku przegrała z Kornelią Marczak 1:2.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions