Medale świętokrzyskich zawodników na finałach czwartków lekkoatletycznych

Data publikacji: 18.06.2017 20:00
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Komentarze

Czwartki lekkoatletyczne - Stadion Lekkoatletyczny w Kielcach przy ul. Bocznej

Trzy medale (jeden złoty, jeden srebrny i jeden brązowy) wywalczyli zawodnicy reprezentujący województwo świętokrzyskie na 23 Finałach Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych rozegranych na stadionie łódzkiego AZS. Złoto w rzucie piłeczką palantową piątoklasistek wynikiem 50,5 m zdobyła Zuzanna Skucińska ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Kielcach, srebrny medal zawisł na szyi Adrianny Makuły również z Trzydziestki Trójki, która w biegu na 60 m uzyskała czas 8,18 s., a na najniższym stopniu podium stanął Kacper Godzwoń z Połańca, który w finale szóstoklasistów przebiegł 60 m w czasie 7,78 s.

Reprezentacja województwa świętokrzyskiego na zawody w Łodzi liczyła tylko 16 osób. Oprócz trzech medali w finałach znaleźli się jeszcze Nikodem Pochopień z kieleckiej Ósemki w skoku wzwyż, Alicja Borek z Trzydziestki Trójki w skoku w dal oraz Aleksandra Grzyb z Baćkowic w biegu na 300 m. W zawodach w Łodzi wzięło udział ponad 2500 młodych lekkoatletów z całego kraju.