101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

UEFA EURO U21: Anglicy wierzą w wygraną

Data publikacji: 18.06.2017 21:13
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

16.06.2017 Kielce. Euro U21. Mecz Szwecja - Anglia.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Słowacja to świetny zespół, ale my chcemy wygrać to spotkanie i całą grupę - powiedział przed poniedziałkowym meczem ze Słowacją w finałach UEFA EURO U21 trener reprezentacji Anglii Adrian Boothroyd. Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie przy ulicy Ściegiennego w Kielcach.

"Wyspiarze", uznawani przed rozpoczęciem turnieju za faworytów grupy A, na inaugurację zremisowali bezbramkowo ze Szwedami. Nasi południowi sąsiedzi w pierwszym meczu pokonali 2:1 reprezentację Polski.

- Słowacja zaczęła ten turniej wspaniale i widać, że stanowi świetny zespół. Przeciwko Polsce rozegrała bardzo dobry mecz. Mamy duży szacunek dla naszego najbliższego rywala - podkreślił trener angielskiej młodzieżówki.

Adrian Boothroyd dodał, że celem jego drużyny jest awans do półfinałów. - Żeby to zrealizować, musimy znaleźć się na pierwszym miejscu w grupie. Z tym wiążę się dodatkowa presja, ale jestem przekonany, że moi piłkarze sobie z nią poradzą - powiedział angielski szkoleniowiec.

- To będzie dla nas bardzo trudny mecz, szczególnie po tym co Słowacja pokazała w pojedynku z Polską. Ja jednak wierzę w nasz zespół. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jaką stawkę ma to spotkanie. Aby myśleć o wyjściu z grupy musimy wygrać. Z takim nastawieniem wybiegniemy na boisko - zapewnił kapitan James Ward-Prowse.

Mecz Słowacja - Anglia w poniedziałek o godzinie 18.00 w Kielcach. W drugim spotkaniu grupy A Polska zmierzy się w Lublinie ze Szwecją.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions