101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Giemza znów pokazał moc. Domański znów najlepszy, pech Bracika

Data publikacji: 19.06.2017 06:06
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Maciej Giemza rajdy
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Maciej Giemza kolejny raz okazał się najlepszym zawodnikiem mistrzostw Polski w motocyklowych rajdach enduro. Zawodnik KTM Novi Korona Kielce pewnie wygrał, rozegrane w Lidzbarku Warmińskim, III i IV rundę sezonu. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał także jego klubowy kolega Dawid Domański.

Maciej Giemza znów nie miał sobie równych. Kielczanin był najlepszy w klasie E1 i w klasyfikacji generalnej. W obydwu prowadzi z kompletem zwycięstw odniesionych w tym sezonie.

Cztery wygrane na koncie ma w klasie Junior 50 Dawid Domański. O wielkim pechu może mówić Rafał Bracik, który w sobotę zajął drugie miejsce, a w niedzielę awaria motocykla wykluczyła go z rywalizacji.

W klasie E2/E3 po czterech rundach wciąż zajmuje jednak trzecie miejsce.

Gorzej powiodło się kieleckim "mastersom". Leszek Drogosz pierwszego dnia zawodów był trzeci, drugiego nie został sklasyfikowany.

Marcin Tynowski był czwarty i trzeci. Robert Fandrych tym razem nie zapunktował. W klasyfikacji sezonu Tynowski jest trzeci, Drogosz piąty, a Fendrych szósty.

KTM Novi Korona wygrało klasyfikację klubową co niezwykle ucieszyło prezesa Ryszarda Bracika. - Jak na razie jest dobrze choć nie ukrywam, że prześladuje nas pech. Na poprzednich zawodach rękę złamał Aleksander Bracik, tym razem awaria motocykla wykluczyła Rafała. No cóż, głowa w górę i jedziemy dalej - podsumował.     

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions