101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Lepsza jakość wody w gminie Staszów

Data publikacji: 19.06.2017 12:01
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Woda, wodociąg
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Zmodernizowane zostało ujęcie wody pitnej przy ulicy Rakowskiej w Staszowie, z którego korzystają mieszkańcy gminy. Wymienione zostały stare, żeliwne rury ponadto wyremontowano całą przepompownię. Dzięki tym pracom, jakość wody jest lepsza, co widać po mniejszej ilości skarg wpływających od mieszkańców.

Wcześniej narzekano głównie na jej żółtawy kolor, oprócz tego często zdarzały się awarie. Burmistrz Leszek Kopeć stwierdził, że gdyby nie doszło do modernizacji ujęcia to w każdej chwili istniała groźba, że mieszkańcy pozbawieni zostaną dostaw bieżącej wody. Ten problem dotyczyłby także Szpitala Powiatowego oraz zakładów przemysłowych.

Inwestycję wykonało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie. Prace kosztowały około 200 tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel pochodziły z podwyżki cen wody, jaką wprowadzono w Staszowie w tym roku. W planach na kolejne lata jest modernizacja poszczególnych odcinków wodociągu. Jeszcze w tym roku wymieniony będzie stary rurociąg znajdujący się w ciągu ulicy Opatowskiej.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions