101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

UEFA EURO U21: Pavol Staňo wierzy w drużynę "Sokolików"

Data publikacji: 19.06.2017 12:03
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

18.06.2017 Kielce. Reprezentacja Słowacji U21 podczas treningu na Kolporter Arenie.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Kielcach rozegrany zostanie dziś kolejny mecz UEFA EURO U21. O godzinie 18.00 na murawę stadionu przy ulicy Ściegiennego wybiegną piłkarze Słowacji i Anglii. Wygrana zapewni naszym południowym sąsiadom awans do półfinału. Przegrana "Wyspiarzy", do minimum zmniejszy ich szanse na wyjście z grupy.

Podopieczni trenera Adriana Boothroyda na otwarcie młodzieżowych mistrzostw Europy zremisowali bezbramkowo ze Szwedami. Słowacy na inaugurację turnieju pokonali 2:1 Polaków. Były piłkarz Korony Kielce Pavol Staňo był bardzo podbudowany postawą zespołu. Popularny "Panocek" uważa, że jego rodacy mają szansę wygrać także z Anglikami.

- Z Polską zagrali bardzo dojrzale. Bardzo mi się podobali. Byli szybcy i konsekwentni. Zobaczymy jakie warunki postawią Anglicy, ale jestem zadania, że mogą pokusić się o kolejne trzy punkty - stwierdził piłkarz, który w Koronie rozegrał 131 meczów. 

Pavol Staňo powiedział, że zainteresowanie młodzieżowym EURO w Polsce jest bardzo duże. Do Kielc wybiera się spora grupa słowackich kibiców. Na trybunach stadionu przy ulicy Ściegiennego zasiądą również fani z Czerne czyli rodzinnej miejscowości piłkarza.

- Do Lublina, na pierwsze spotkanie z Polakami, pojechał pełny autokar kibiców. Do Kielc także się wybierają i wraz ze mną będą trzymać kciuki za naszych "Sokolików" - dodał Pavol Staňo. 

Mecz Słowacja - Anglia dziś na stadionie przy ulicy Ściegiennego w Kielcach.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions