101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Niespokojny długi weekend na świętokrzyskich drogach

Data publikacji: 19.06.2017 12:31
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Badanie alkomatem
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Podczas ostatniego długiego weekendu na świętokrzyskich drogach doszło do 24 wypadków, w których 32 osoby zostały ranne. Według policji, najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nadmierna prędkość - informuje Marzena Tkacz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

- Oprócz tego, głównym grzechem kierowców była brawura oraz przecenianie swoich umiejętności. Plagą wciąż są nietrzeźwi kierowcy. Od czwartku do niedzieli policjanci zatrzymali 64 prowadzących pod wpływem alkoholu. Marzena Tkacz przypomina, że kiedy nie mamy pewności, czy możemy prowadzić auto, powinniśmy sprawdzić to na alkomacie znajdującym się w najbliższym komisariacie policji.

W porównaniu do ubiegłego roku na świętokrzyskich drogach doszło do 7 wypadków więcej. Zmniejszyła się natomiast liczba kolizji. W ostatnich dniach, nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało ponad 2500 policjantów. Podczas kontroli drogowych zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz na to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions