101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Śledztwo w sprawie instalacji ekranów akustycznych przedłużone

Data publikacji: 19.06.2017 13:46
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ekrany akustyczne w Brodach i Wincentowie (29 października 2016 r.)
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Śledztwo w sprawie ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych przy instalacji ekranów akustycznych w miejscowości Wincentów i Brody w gminie Końskie zostanie przedłużone o kolejne 3 miesiące.

Sprawa początkowo była prowadzona przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie, jednak na wniosek Prokuratora Krajowego została przekazana do Poznania.

Jak informuje Jacek Pawlak, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, w postępowaniu dotyczącym lat 2008-2012 w charakterze świadków przesłuchano między innymi członków ówczesnego kierownictwa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także przedstawicieli ówczesnego Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Transportu i Budownictwa i Gospodarki Morskiej. W sprawie zgromadzono także dodatkową dokumentację z kontroli prowadzonych przez Ministerstwo oraz przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych - powiedział rzecznik.

Jak dodaje, zakres tego postępowania obejmuje nie tylko inwestycje, które prowadzone były na terenie miejscowości Wincentów i Brody, ale także w innych częściach Polski, między innymi przy autostradach i trasach ekspresowych A1, A2, S7 i S14. Śledztwo toczy się w sprawie, nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów.

Jak informowaliśmy, w tej sprawie interweniował m.in senator Solidarnej Polski Jacek Włosowicz, który w 2012 skierował pismo do Komisji Europejskiej. Parlamentarzysta powołując się na opinię fachowców od budowy dróg, stwierdził, że na inwestycję w Wincentowie i Brodach zostało niepotrzebnie wydane 1,5 miliona złotych. Do podjęcia działań skłoniły go również protesty mieszkańców, którzy nie chcieli, by ekrany akustyczne stanęły przed ich domami.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions