101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Śledztwo w sprawie... śledztwa

Data publikacji: 19.06.2017 14:22
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

11.01.2016 Kielce. Prokuratura okręgowa przy ulicy Sandomierskiej. Prokuratura rejonowa Kielce - Wchód. Wydział śledczy.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu zajmie się działalnością śledczych po wypadku z premier Beatą Szydło. Taką decyzję podjęła Prokuratura Regionalna w Rzeszowie.

W maju Prokuratura Okręgowa w Kielcach odmówiła prowadzenia sprawy związanej z możliwością niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy. Chodziło o to, aby uniknąć jakichkolwiek zarzutów, że śledczy są nieobiektywni w ocenie pracy policjantów i prokuratorów z okręgu krakowskiego.

Postępowanie jest wynikiem zawiadomienia, jakie złożyli posłowie PO Cezary Tomczyk i Agnieszka Pomaska. W ich ocenie organy ścigania zachowywały się nieprawidłowo i popełniono błędy przy przesłuchaniu kierowcy Fiata Seicento, który zderzył się z rządową limuzyną i nie zapewniono mu dostępu o adwokata.

Odrębne postępowanie w sprawie przyczyn zdarzenia prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Kierowca Seicento usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku. Nie przyznał się do winy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions