101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Specjalni opiekunowie dla seniorów

Data publikacji: 19.06.2017 14:27
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

01.05.2017 Góry Świętokrzyskie. Widok na Bieliny.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Starsi, niepełnosprawni i chorzy mieszkańcy Bielin będą mogli skorzystać z pomocy opłacanego przez gminę opiekuna. Z projektu skorzysta 15 osób, które zostaną wybrane przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Będą to przede wszystkim osoby samotne i o niskich dochodach - zapowiada wójt Bielin Sławomir Kopacz. Opiekun będzie robił zakupy, organizował wyjazdy do lekarza i służył wsparciem w wielu innych sytuacjach.

Projekt będzie realizowany od października do sierpnia przyszłego roku. Gmina dostała na niego dotację unijną.

W sumie, Urząd Marszałkowski podpisał dziś 9 umów na wsparcie osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Dzięki temu za prawie 10 milionów złotych w regionie powstaną kolejne kluby seniora, mieszkania chronione, a osoby niesamodzielne otrzymają pomoc w miejscach swojego zamieszkania, dzięki opiekunom i asystentom - mówi Adam Żebrowski, wicedyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wszystkie przekazane pieniądze mają bezpośredni wpływ na to, by osoby, które są w trudnej sytuacji ze względu na swój wiek, chorobę, czy niepełnosprawność nie funkcjonowały w społeczeństwie gorzej od pozostałych.

W sumie, do 2020 roku województwo świętokrzyskie ma do wykorzystania 235 mln złotych na usługi społeczne i walkę z ubóstwem. Dotąd wydano na ten cel ok. 40 milionów złotych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions