101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Co dalej z władzą w Połańcu?

Data publikacji: 19.06.2017 14:51
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Herb Połańca
Fot.

Wciąż nie wiadomo kto będzie pełnił obowiązki burmistrza Połańca, po zatrzymaniu obecnego włodarza Jacka T. przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i decyzji prokuratury o zwieszeniu go w pełnieniu obowiązków. Pismo o wyznaczenie takiej osoby w ubiegłym tygodniu wpłynęło do wojewody Agaty Wojtyszek.

Diana Głownia, rzecznik Urzędu Wojewódzkiego, poinformowała, że obecnie wojewoda musi wystąpić do premier Beaty Szydło z wnioskiem o powołanie osoby, która przejmie obowiązki burmistrza. Jak powiedziała ma to nastąpić niezwłocznie, jednak jak na razie, Urząd Wojewódzki takiego pisma nie wystosował. Nie ujawniane jest również nazwisko osoby, która mogłaby zastąpić burmistrza.

Jacek T. wraz z 4 innymi osobami, między innymi byłym posłem PSL Andrzejem P. został zatrzymany w  związku z przekroczeniem uprawnień służbowych, przy załatwianiu niezrealizowanej inwestycji w Połańcu. Tam, na terenach należących do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice miała powstać fabryka zatrudniająca około tysiąca osób.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions