101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ruszyła Baza Usług Rozwojowych

Data publikacji: 19.06.2017 15:07
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. PARP / Radio Kielce

Przedsiębiorcy z naszego województwa mogą już korzystać z Bazy Usług Rozwojowych. Znajdą tam informacje dotyczące organizowanych szkoleń i kursów, doradztwa zawodowego, czy studiów podyplomowych. Ponadto projekt realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy oraz Staropolską Izbę Przemysłowo Handlową i Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu technologii przewiduje dofinansowanie szkoleń dla ponad 4 tys. pracowników w 520 małych firmach.

Maksymalna wartość dofinansowania dla jednego przedsiębiorstwa wynosi 60 tys. złotych.

Paweł Lulek z Wojewódzkiego Urzędu Pracy informuje, że obsługą przedsiębiorców ze Skarżyska   Kamiennej, Starachowic i Ostrowca zajmować się będzie Staropolska Izba Przemysłowo Handlowa. Z kolei reszta firm będzie mogła załatwić wszelkie formalności związane ze szkoleniami w Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Aby odszukać interesujące szkolenia należy wejść na stronę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości a następnie w zakładkę Szkolenia i Podnoszenie Kompetencji. W bazie jest obecnie kilkanaście tysięcy szkoleń i kursów. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z usług nie tylko z naszego województwa.

Arkadiusz Piecyk, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy stwierdził, że funkcjonowanie bazy wpłynie na poprawę jakości usług szkoleniowych. Jak tłumaczy przedsiębiorcy korzystający z dofinansowania będą mieli obowiązek oceny odbytych kursów, przez co szkolenia będą poddawane stałej weryfikacji.

Refundacja szkoleń jest możliwa dzięki środkom pochodzącym z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt został wsparty kwotą prawie 25 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions