101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Programowanie dla najmłodszych

Data publikacji: 19.06.2017 15:53
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

9.10.2015 Borków. Otwarcie pracowni komputerowej w szkole podstawowej
Fot. Marlena Płaska / Radio Kielce

Od września w każdej szkole w Polsce zostaną wprowadzone obowiązkowe zajęcia z programowania. Dziś w Politechnice Świętokrzyskiej odbyła się konferencja dla nauczycieli, którzy będą je prowadzić. Swoimi doświadczeniami dzielili się m.in szkolni informatycy. Nauczyciele mogli dowiedzieć się również, gdzie szukać dodatkowych szkoleń i warsztatów przygotowujących do prowadzenia zajęć.

Małgorzata Chabik, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Polichnie jest przekonana, że dzieci w klasach 1-3 poradzą sobie z przyswojeniem zasad programowania, a dla niej takie zajęcia będą nowym doświadczeniem zawodowym.

- Będzie to na pewno dla mnie wyzwanie, nowe doświadczenie i na pewno świetna zabawa. Obecnie dzieci bardzo wcześnie stykają się z nową technologią i mają podstawy by szybko opanować podstawy programowania - twierdzi Małgorzata Chabik.

Marcin Górnicki, również ze szkoły w Polichnie nie ukrywa, że nauczyciele będą potrzebowali wsparcia, aby sprawnie wprowadzić lekcje do szkół.

Tomasz Pleban, świętokrzyski wicekurator oświaty zapewnia, że takie wsparcie dostaną.

- Przygotowujemy szereg różnego rodzaju rozwiązań warsztatowych. Zajęcia z programowanie będzie prowadzić m.in Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Dodatkowym wsparciem dla chętnych nauczycieli będzie również nowy kierunek studiów podyplomowych, które od października planuje uruchomić Politechnika Świętokrzyska.

Programowanie w szkole będzie koncentrowało się na przekazaniu nauczycielom skutecznych sposobów nauczania programowania. Studia potrwają 3 semestry, a nabór rozpocznie się w lipcu. Politechnika Świętokrzyska przygotowała 45 miejsc .

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions