101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Prokuratura sprawdza czy doszło do nieprawidłowego lobbingu

Data publikacji: 19.06.2017 16:25 / Data aktualizacji: 19.06.2017 17:00
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

prokuratura rejonowa
Fot. Radio Kielce

Prokuratura Rejonowa w Tarnowie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez świętokrzyskiego posła na sejm RP. Jak powiedział Marcin Stępień, szef tamtejszej prokuratury - chodzi o prowadzenie nieprawidłowych praktyk w związku z lobbowaniem w sprawie Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach.

Jak informowaliśmy, o tego typu działania Grzegorz Fitas, dyrektor Szpitala Powiatowego w Starachowicach oskarżył posła PiS Krzysztofowa Lipca, przyznając, że wysłał w tej sprawie także list do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Dyrektor twierdził, że nie chciał się zgodzić na podpisanie umowy o współpracy z klinikami, ponieważ była ona niekorzystna dla szpitala.

Poseł Krzysztof Lipiec, komentując decyzję prokuratury stwierdził, że cieszy się, że śledczy zajęli się sprawą. - Jestem przekonany, że dogłębnie zostanie wyjaśniona. A informacja, że doszło do lobbowania jest fałszywa - mówi poseł Krzysztof Lipiec.

- To nie jest pierwsza sprawa, która toczy się wobec mnie o przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego, a jeszcze chodzę na wolności i działam na rzecz społeczności ziemi świętokrzyskiej - podkreślił poseł.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie, nikt nie ma postawionych zarzutów.

Drugie zawiadomienie, które wpłynęło do prokuratury dotyczy pomówienia posła Krzysztofa Lipca za pomocą lokalnych mediów. - W toczącym się postępowaniu w związku ze sprawą dotyczącą pomówienia mnie za pośrednictwem środków masowego przekazu, lokalnej prasy i radia, otrzymałem status osoby pokrzywdzonej. Ze względu na dobro śledztwa, nie mogę nic więcej powiedzieć - dodał poseł.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions