101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Historia naszego "Kubusia"

Data publikacji: 19.06.2017 17:23
Kategoria: Kultura /Źródło: Katarzyna Prędotka
Komentarze

27.3.2015 Kielce. Teatr Kubuś.
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Na Festiwalu „Dwa teatry” w Sopocie zostanie zaprezentowane słuchowisko, które powstało we współpracy Polskiego Radia Kielce i Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

Podstawą do stworzenia historii, było powstawanie kieleckiej sceny lalkowej, którego inicjatorem był Stefan Karski. Osoby, które nie znają historii teatru, będą mogły przybliżyć sobie jego trudne początki dzięki słuchowisku, zatytułowanemu "Nasz teatr".

Z braku funduszy, a także siedziby, „Kubuś” gościł w kieleckich szkołach i świetlicach, odwiedzał też podwórka, na których prezentował swoje spektakle. Jednak „Nasz teatr” nie dotyczy tylko suchych faktów; słuchowisko porusza ważne kwestie   dylematów moralnych, trudów zawodu, a także relacji międzyludzkich, które są nieodłącznym elementem nie tylko aktorstwa.

W tym roku o Grand Prix sopockiego festiwalu będzie rywalizować 13 spektakli Teatru Telewizji oraz 26 słuchowisk Teatru Polskiego Radia.

Kieleckie słuchowisko wyreżyserował Robert Drobniuch - dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.Natomiast w roli Stefana Karskiego, wystąpił gościnnie Adam Woronowicz. „Nasz teatr” zostanie zaprezentowany 20 czerwca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions