101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kiedy wróci dobra woda?

Data publikacji: 19.06.2017 17:54
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Woda, wodociąg
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Woda w gminie Chęciny, pochodząca z ujęcia "Łukowa" wciąż nie nadaje się do picia. W ubiegłym tygodniu pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w badanych próbkach stwierdzili obecność bakterii z grupy coli i zgłosili ten fakt do Sanepidu. Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał decyzję o zakazie spożywania wody, do odwołania.

Wojciech Ziach, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych poinformował, że dzisiaj badanie zostało przeprowadzone ponownie, a wyniki będą znane w środę. Natomiast zakaz spożywania wody obowiązywał będzie do czasu, aż Powiatowy Inspektor Sanitarny zdecyduje o jego odwołaniu.

Wciąż trwają też czynności techniczne, związane z czyszczeniem i płukaniem sieci. Woda w beczkowozach dostarczana jest mieszkańcom według harmonogramu, który zamieszczony jest na stronie Urzędu Gminy Chęciny.

Wojciech Ziach zaprzecza, by pojemniki, w których woda dostarczana jest do poszczególnych miejscowości, mogły zostać zanieczyszczone. Takie sygnały przekazywali nam w niedzielę mieszkańcy gminy, którzy korzystali z pomocy. Zdaniem dyrektora - nie ma możliwości, aby woda została zanieczyszczona, ponieważ beczki są atestowane, codziennie dezynfekowane, a woda pobierana jest z ujęcia, które ma aktualne badania.

Woda z ujęcia "Łukowa" nie nadaje się do picia, przygotowywania posiłków, higieny jamy ustnej, mycia naczyń oraz kąpieli małych dzieci. Zakaz obowiązuje w miejscowościach: Tokarnia, Wolica, Siedlce oraz Ostrów, Ostrów Gaj i Ostrów Wymysłów, a także Wojkowiec i Lelusin.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions