101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kielecka uczelnia szuka pomocy u ekspertów rynku pracy

Data publikacji: 19.06.2017 17:56
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Politechnika Świętokrzyska. Budynki. PŚK.
Kielce. 07.04.2016 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej będą mieli szkolenia z doradcami zawodowymi Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Specjaliści pomogą im również w poszukiwaniu pracy za granicą, ale też ułatwią kontakty z przedsiębiorcami z naszego regionu.

Dziś kielecka uczelnia podpisała porozumienie o współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy. Jak mówi profesor Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej - tuż po zakończeniu studiów pracę znajduje ponad 80 procent absolwentów uczelni.

- Ale każde działanie, które ten odsetek zwiększy jest potrzebne. Na pewno ważny będzie lepszy niż dotychczas kontakt z pracodawcami, w którym pomogą specjaliści z Wojewódzkiego Urzędu Pracy - uważa profesor Trąmpczyński.

Arkadiusz Piecyk, dyrektor WUP tłumaczy, że dzięki współpracy z uczelnią, będą możliwe badania, dotyczące oczekiwań absolwentów politechniki wobec rynku pracy. Podkreśla, że spotkania z doradcą zawodowym dadzą młodym ludziom większą pewność podczas rozmowy kwalifikacyjnej, dzięki czemu łatwiej im będzie wynegocjować dobre warunki zatrudnienia.

- Umiejętności absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej są cenione przez pracodawców, ale często osoba dobrze przygotowana nie wie, jak rozmawiać z przedsiębiorcą. Boi się rozmowy kwalifikacyjnej, boi się rynku pracy - mówi Arkadiusz Piecyk.

Jak dodaje dyrektor WUP - młodzi ludzie nie powinni ograniczać się tylko do studiowania. Badania pokazują, że osoby, które są aktywne społecznie, czy działają w kołach naukowych są chętniej zatrudniane przez pracodawców.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions