101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Inwestycja GUM zgłoszona do Kontraktu Terytorialnego

Data publikacji: 23.06.2017 15:50
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Powstaje Główny Urząd Miar
Fot. Główny Urząd Miar

Zarząd województwa świętokrzyskiego podjął decyzję o zgłoszeniu planowanej w Kielcach inwestycji Głównego Urzędu Miar, do Kontraktu Terytorialnego.

Wniosek trafi teraz do Ministerstwa Rozwoju, które zdecyduje o ewentualnym rozszerzeniu kontraktu o to zadanie. Zarząd województwa podkreśla, że planowana budowa Centralnego Laboratorium Głównego Urzędu Miar jest ważnym projektem dla rozwoju całego regionu świętokrzyskiego. Następnym krokiem będą rozmowy z ministerstwem, a być może także z Komisją Europejską, dotyczące sfinansowania inwestycji, która ma kosztować około 200 milionów złotych. Niezbędne będą przesunięcia pieniędzy unijnych między tzw. osiami.

O ulokowanie inwestycji ubiegały się też m.in. Rzeszów i Kraków. Ostatecznie, po wielu analizach i ocenach, Główny Urząd Miar wybrał Kielce, dzięki czemu w stolicy regionu ma powstać zespół nowoczesnych laboratoriów badawczych. Do zlokalizowania go u nas, prezesa instytucji przekonały: stabilność tektoniczna, piękne otoczenie oraz deklaracja wsparcia ze strony władz Kielc i województwa.

Kontrakt terytorialny jest umową samorządu województwa z rządem. Określa najważniejsze dla regionu inwestycje, które wymagają unijnego dofinansowania. Projekty, które znajdują się w kontrakcie, otrzymują dodatkowe punkty w konkursach o unijne pieniądze.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution