101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Krzysztof Słoń: Nie jesteśmy związani z krajami, z których pochodzą imigranci

Data publikacji: 03.07.2017 09:55
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Polski rząd pozostaje nieugięty w kwestii kryzysu imigracyjnego - powiedział na naszej antenie świętokrzyski senator PiS-u Krzysztof Słoń. Gość Radia Kielce odniósł się do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który podczas sobotniego Kongresu partii w Przysusze podkreślił, że Polska nie ponosi żadnej winy za sytuację, w jakiej znaleźli się uchodźcy, a najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych granic.

- Nie jesteśmy związani z krajami, z których pochodzą imigranci. Prezes Kaczyński potwierdził w swoim wystąpieniu, że w związku ze stratami, jakie Polska poniosła w czasach II wojny światowej, nie czujemy się dłużnikami Europy. Nasz kraj jako pierwszy sprzeciwił się niemieckiemu hitleryzmowi, a później został zaatakowany przez ZSRR. Za gigantyczne straty do dziś nie otrzymaliśmy jakiegokolwiek odszkodowania - powiedział senator Słoń.

Gość Radia Kielce odniósł się też do wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego, dotyczącej stanowiska, w którym podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość nie jest przeciwnikiem Unii Europejskiej.

- Nasze ugrupowanie bardzo ceni sobie europejskie fundusze, bo dzięki nim możliwa jest realizacja rożnego rodzaju inwestycji - zaznaczył.

Krzysztof Słoń pytany o wypowiedź szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, który podczas sobotniej rady krajowej partii obiecał rekompensaty tym, którzy dostaną kary za niepłacenie abonamentu stwierdził, że było to przemówienie lidera totalnej opozycji.

- To, do czego wzywa przewodniczący Schetyna jest bardzo niebezpieczne, ponieważ nawołuje do nieposłuszeństwa obywatelskiego i łamania prawa - dodał senator.

Posłuchaj "Rozmowy Dnia":

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution