101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kielecka uczelnia rozpoczyna dużą inwestycję

Data publikacji: 05.07.2017 15:30
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ulica Żeromskiego, przeprowadzka, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, rektorat
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się duży remont rektoratu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Profesor Jacek Semaniak, rektor uczelni podpisał umowę z wykonawcą prac, firmą Kartel z Jędrzejowa. Jak powiedział, budynek przy ulicy Żeromskiego ma być znacznie ładniejszy i bardziej funkcjonalny.

- Odświeżona zostanie elewacja. Zmienią się ciągi komunikacyjne, obecnie pozostawiające wiele do życzenia. Remont czeka piony sanitarne. Jeżeli chodzi o organizację pracy, to planujemy umieścić na niskich kondygnacjach Dział Nauczania, Dział Spraw Studenckich i Dział Nauki. Tam przychodzi wielu studentów oraz naszych pracowników, a po modernizacji nie będą musieli wspinać się po schodach - zapowiada Jacek Semaniak.

Oprócz tego w rektoracie wymieniona zostanie instalacja elektryczna oraz odświeżony parkiet. W planach jest również nocne podświetlenie budynku. Jak mówi profesor Jacek Semaniak, remont może spowodować utrudnienia dla studentów i pracowników. Kilka tygodni temu z budynku przy ulicy Żeromskiego przeprowadził się już Instytut Historii, ale mimo prac budowlanych, biura mają pracować.

- Chcemy jednocześnie remontować i funkcjonować. Będzie to wymagało zmiany organizacji pracy naszej administracji. Na pewno nie wróci już na ulicę Żeromskiego Instytut Historii. Na razie będzie funkcjonował na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym, a za dwa lata przeniesie się do nowego budynku - informuje rektor.

Koszt modernizacji to 5 milionów 600 tysięcy złotych, a prace zakończą się w czerwcu przyszłego roku.

Również w wakacje, uczelnia rozpocznie inny duży remont. Termomodernizacja czeka budynek Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego. Natomiast jesienią uniwersytet planuje budowę Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej, gdzie przeniesie się Wydział Humanistyczny.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions