101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kameralne kino powstanie w Morawicy

Data publikacji: 05.07.2017 15:32
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Kultura
Komentarze
23.3.2016 Kielce. Kino Moskwa.

23.3.2016 Kielce. Kino Moskwa.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Morawica będzie miała swoje kino. Powstanie ono w dawnym pawilonie szpitalnym w pobliżu Centrum Samorządowego. Obecnie budynek przechodzi gruntowny remont, który ma zakończyć się w październiku. Oprócz kina będzie się tam mieścić schronisko młodzieżowe, a także ośrodek pomocy społecznej i zakład gospodarki komunalnej.

Teresa Badowska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy poinformowała, że kino będzie działało w formule "Kina za Rogiem". Ma być tanie w obsłudze i utrzymaniu, ale jednocześnie profesjonalnie wyposażone w cyfrową jakość obrazu i dźwięku.

- Sala będzie kameralna, seans jednocześnie obejrzy około dwudziestu osób. Ma to być kino dla przyjaciół, niewielkich zorganizowanych grup, które chcą wspólnie obejrzeć filmy rzadko lub nigdy nietrafiające do multipleksów. Obejrzymy również największe hity i filmy emitowane w kinach komercyjnych. Poza tym będzie można zobaczyć transmisje na żywo z wydarzeń kulturalnych i sportowych - dodała.

Kino będzie filią samorządowego Centrum Kultury. W budynku znajdzie się też mały bufet.

Ceny biletów mają nie przekraczać 10 złotych.

Koszt przebudowy całego obiektu razem z zaadaptowaniem wnętrz na potrzeby schroniska i ośrodka pomocy społecznej wynosi około 7,5 milionów złotych. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution