101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kto dostarczy ciepło do Jędrzejowa?

Data publikacji: 05.07.2017 15:37
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

13.5.2016 Kielce. Mieszkańcy Kielc mogli zobaczyć jak działa wymiennik zasilający w ciepło całe osiedle Chęcińskie.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jędrzejowska Rada Miasta zgodziła się na wydzierżawienie na 10 lat miejskiej sieci ciepłowniczej oraz czterech kotłowni olejowo-gazowych. Firma, która będzie dostarczała energię cieplną dla miasta zostanie wyłoniona w przetargu.

Wojciech Abramowicz z Urzędu Miasta uważa, że 10-letni okres dzierżawy jest optymalny, bo potencjalny dzierżawca może oszacować koszty i nakłady, które musi ponieść, aby sieć funkcjonowała prawidłowo.

Jak informuje Marta Pędzik- Prawda, naczelnik wydziału Inwestycji i Utrzymania Infrastruktury Technicznej, kryteria wyboru oferty jeszcze nie zostały szczegółowo opracowane. Na dziś wiadomo, że najważniejsze będą: kwota czynszu dzierżawnego oraz wysokość nakładów inwestycyjnych.

Piotr Byszewski, zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość”, która zarządza 50 blokami, do których ciepło dostarczają kotłownie miejskie informuje, że obecnie średnia cena podgrzania metra sześciennego wody to 38 zł., a GJ energii cieplnej kosztuje od 100 do 110 zł. Prezes liczy na to, że po przetargu cena obniży się, co będzie miało bezpośredni wpływ na zmniejszenie rachunków za ciepło. 

Jak dodaje, o ostatecznej cenie decyduje Urząd Regulacji Energetyki, ale po ogłoszeniu wyników przetargu, firma która wygra wystąpi do URE o zatwierdzenie taryf i wtedy będzie dopiero określona konkretna cena zakupu.

W listopadzie tego roku upływa termin 19 –letniej umowy z firmą Veolia na dzierżawę sieci ciepłowniczej i eksploatację systemu ciepłowniczego.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions