101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Więźniowie dowiedzą się czym jest patriotyzm

Data publikacji: 05.07.2017 15:39
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

kraków areszt śledczy montelupich
Fot. Grzegorz Krzywak / Radio Kraków

Areszt Śledczy w Kielcach chce uczyć osadzonych historii Polski i kształtować w nich poczucie patriotyzmu. W związku z tym, po raz piąty organizuje dla osób skazanych warsztaty i konferencje, podczas których przybliżane są wydarzenia i sylwetki bohaterów biorących udział między innymi w II wojnie światowej - informuje Jacek Markowski, rzecznik instytucji.

- Wydaje mi się, że mało kto, przed wejściem do Aresztu, zdaje sobie sprawę, czym jest patriotyzm. Zadaniem personelu jest kształtowanie postawy patriotycznej i uświadamianie osobom osadzonym na czym on polega - powiedział rzecznik.

Program realizowany jest na terenie Aresztu Śledczego w Kielcach i poza murami zakładu. Uczestnicy brali już udział w warsztatach w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni oraz Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

Norbert, który odbywa karę 15 lat pozbawienia wolności za rozbój twierdzi, że takie warsztaty dają możliwość kontaktu ze światem zewnętrznym i może zwiedzać ciekawe miejsca nie tylko w województwie świętokrzyskim. Ostatnio brał udział w wycieczce edukacyjnej do Państwowego Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu.

- Ostatni raz byłem tam w szkole. Dopiero teraz zrozumiałem co tam naprawdę się wydarzyło. Zrobiły na mnie ogromne wrażenie buty ofiar i widok komór gazowych - powiedział.

Program Patrioci 2017 to autorski projekt Aresztu Śledczego w Kielcach. Biorą w nim udział zarówno kobiety jak i mężczyźni. Kolejne warsztaty dla osadzonych odbędą się w Muzeum Historii Kielc.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions