101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Słynny posterunek Straży Miejskiej idzie pod młotek

Data publikacji: 05.07.2017 17:33
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Straż miejska DART
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Kielecka Straż Miejska ponownie stara się sprzedać budkę - posterunek, który przed laty stał na rynku oraz przy ulicy Staszica. Cenę wywoławczą ustalono na 900 złotych.

- Jest to już kolejne podejście do sprzedaży. Poprzednio strażnicy chcieli otrzymać minimum 2500 złotych - informuje Wojciech Bafia, zastępca komendanta kieleckiej Straży Miejskiej.

- Ostatnie lata budka stała nieużywana. Zmieniła się specyfika naszej pracy. Strażnicy nie stacjonują w jednym miejscu, częściej patrolują miasto i reagują na zgłoszenia operatorów monitoringu wizyjnego. Dlatego też podjęliśmy decyzję, żeby budkę sprzedać - dodał Wojciech Bafia.

Posterunek ma 13 lat. Pierwotnie stał na kieleckim rynku, jeszcze przed jego remontem. Później został przeniesiony na ulicę Staszica w pobliże domu handlowego "Puchatek". Buska, kiedy stała na rynku poważnie ucierpiała po tym jak w jechał nią samochód. Z koli na Staszica została zniszczona przez wandali.

Na oferentów Straż Miejska czeka do 12 lipca. W przypadku pojawienia się więcej niż jednego przeprowadzona zostanie aukcja.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions