101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Cieplej i taniej w ostrowieckiej szkole muzycznej

Data publikacji: 05.07.2017 18:04
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ostrowiec Świętokrzyski. Remont Szkoły Muzycznej
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W nowym roku szkolnym uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim będą rozwijać swoje talenty w wyremontowanym budynku. Od początku lipca trwa termomodernizacja placówki w ramach wspólnego projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Prace polegają głównie na dociepleniu ścian zewnętrznych, obłożeniu poddasza wełną mineralną oraz wymianie wszystkich opraw elektrycznych na ledowe. Z kolei, na drugim i trzecim piętrze są prowadzone prace ogólnobudowlane w 7 salach. Dodatkowo odtwarzane będą gzymsy oraz sztukateria dekoracyjna wokół elewacji. Zenon Szczygieł informuje, że zainstalowany zostanie także system odgromowy.

Dyrektor placówki, Ewa Jurkowska-Siwiec informuje, że szkoła znalazła się wśród pierwszych czterdziestu realizowanych inwestycji. Niektóre z zakwalifikowanych placówek będą musiały czekać nawet do 2021 roku. Dodaje także, że termomodernizacja znacząco wpłynie na rozwój szkoły, ponieważ znacząco przyczyni się do oszczędności w zakresie ogrzewania.

Charakterystycznym elementem budynku jest mural, który jest jednocześnie logiem szkoły. Jak mówi Ewa Jurkowska-Siwiec, malunek od samego początku zdobił elewację. Używany jest w pismach i jest znakiem rozpoznawczym szkoły. W trakcie remontu o odświeżenie tego malunku zadbają artyści z ostrowieckiego Stowarzyszenia "Nie z tej bajki".

Ostrowiecka szkoła muzyczna jest jedną ze 114 placówek artystycznych, między które podzielono ponad 377 milionów złotych na prace remontowe z uwzględnieniem wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz wymiany wyposażenia na energooszczędne. Do projektu zakwalifikowały się placówki artystyczne głównie z niewielkich miejscowości, generujące wysokie koszty utrzymania.

Remont Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia potrwa do końca września. Koszt prac wyniesie prawie 406 tysięcy złotych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions