101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Sprawdź, które licea mają jeszcze wolne miejsca

Data publikacji: 05.07.2017 18:29
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Listy uczniów przyjętych do Liceum Ogólnokształcącego im. Hanki Sawickiej
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jak sprawdzić, w których liceach czy technikach w naszym województwie są jeszcze wolne miejsca? Wystarczy wejść na stronę Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. Jak mówi Tomasz Pleban, wicekurator oświaty, absolwenci gimnazjów, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, dzięki specjalnej wyszukiwarce znajdą informacje o tym, do jakiej innej placówki mogą się jeszcze dostać.

- Idea jest taka, aby każdy absolwent gimnazjum poszukał sobie szkoły średniej, która jeszcze może go przyjąć. Dane otrzymujemy od dyrektorów szkół, którzy prowadzili rekrutację - informuje wicekurator.

Wyszukiwarka aktualizuje się co 5 minut. Jak mówi Tomasz Pleban, w każdym powiecie są osoby, którym nie wystarczyło punktów by dostać się do jednej z trzech wybranych klas. Ci absolwenci gimnazjów będą mieli szansę w rekrutacji dodatkowej. W Kielcach rozpocznie się ona 12 lipca. Jak mówi Tomasz Pleban, dzięki wyszukiwarce absolwentom gimnazjów łatwiej będzie wybrać szkołę.

- Każda szkoła zgłasza liczbę wolnych miejsc i klasy, gdzie są wakaty. Łatwiej o nie w technikach, niż w liceach, ale również w tych szkołach czasem znajdzie się kilka czy nawet kilkanaście miejsc. Przykładowo w kieleckim „Katoliku” jest ich jeszcze 15 - twierdzi Tomasz Pleban.

Najprawdopodobniej 12 lipca w wyszukiwarce pojawią się również szkoły, które obecnie mają komplet zakwalifikowanych uczniów. To dlatego, że co roku część młodych ludzi rezygnuje z danej placówki i nawet w tak obleganych liceach jak II czy VI LO w Kielcach, pojawiają się wolne miejsca.

Sprawdź listę punktową

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions