101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

"To wydarzenie bez precedensu" - Tarczyński o wizycie D. Trumpa

Data publikacji: 06.07.2017 09:55
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Poseł PiS Dominik Tarczyński
Kielce. 28.10.2016 / Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Wizyta amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie, to wydarzenie bez precedensu- uważa świętokrzyski poseł PiS Dominik Tarczyński. Po raz pierwszy w historii, głowa amerykańskiego państwa rozpoczyna wizytę w Europie od Polski.

- To z Warszawy cały świat będzie słuchał tego co amerykański przywódca ma do powiedzenia. To niewątpliwe wzmocnienie naszej pozycji na arenie międzynarodowej i w Unii Europejskiej. Poseł dodał, że nie bez znaczenia jest symboliczny wybór miejsca przemówienia, czyli okolice Pomnika Powstania Warszawskiego. To wyraźny sygnał dla Niemiec, że nie rezygnujemy z odszkodowań za zniszczenia dokonane podczas II wojny światowej - dodał parlamentarzysta.

Poseł jest przekonany, że podczas przemówienia, Prezydent Trump odniesie się do bezpieczeństwa Europy i miejsca Polski w tym systemie. Niezwykle ważnym będą także rozmowy, dotyczące kontraktów gospodarczych i umów handlowych, dzięki którym Polska będzie mogła kupować skroplony gaz, co może nas uniezależnić od rosyjskich źródeł.

Poseł ma także nadzieje na wymierne korzyści ekonomiczne dla naszych rolników, dzięki umowom dotyczącym wolnego handlu z krajami Ameryki.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions