101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Trwa festiwal im. Krystyny Jamroz

Data publikacji: 06.07.2017 10:10
Autor: Leszek Ślusarski / Kategoria: Kultura
Komentarze

Busko-Zdrój. Festiwal im. Krystyny Jamroz - koncert Big-Bandu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach
Fot. Leszek Ślusarski / Radio Kielce

Stylistyczną różnorodność przyniosły melomanom wczorajsze koncerty Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. W trakcie popołudniowego koncertu promenadowego, muzyka Big-Bandu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach optymistycznie nastrajała słuchaczy.

Całkowicie odmienny był wieczorny występ serbskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Gradimir”. Oparty na bałkańskim folklorze, program artystów z Belgradu obfitował w atrakcyjne muzycznie i choreograficznie utwory, które szybko wciągały publiczność do wspólnej zabawy.

Zapowiadany koncert Krzesimira Dębskiego z grupą „String Connection” – ze względu na deszczową aurę, został przeniesiony z dachu hotelu „Bristol”, do jego wnętrz. Legendarna formacja  zaprezentowała najwyższych lotów muzykę, pełną improwizacji i humoru. Entuzjazm publiczności, nagradzającej muzyków gorącymi brawami, sięgał zenitu.

Dziś na festiwalu im. Krystyny Jamroz będzie królowała operetka. O 15:00 w parku zdrojowym rozpocznie się koncert, którego program stanowić będą najpiękniejsze duety operetkowe. Zaśpiewają je: Renata Drozd i Jakub Oczkowski, a towarzyszyć im będzie „Strauss Ensemble”.                                                                            

Operetkowe przeboje, jak mówi dyrektor festiwalu Artur Jaroń, zabrzmią też wieczorem. Chór, balet i orkiestra Teatru Muzycznego w Łodzi rozpoczną swój spektakl w Buskim Samorządowym Centrum Kultury o godzinie 20:00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions