101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Podejrzany o zabójstwo na poczcie trafi na obserwację

Data publikacji: 06.07.2017 10:56
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

11.05.2017 Kielce. Poczta Polska przy ulicy Górnej. Mężczyzna śmiertelnie ugodził nożem kobietę.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mężczyzna podejrzany o dokonanie zabójstwa w budynku poczty przy alei Solidarności w Kielcach zostanie objęty obserwacją sądowo-psychiatryczną. Wnioskowała o to Prokuratura Okręgowa, która prowadzi postępowanie w tej sprawie – informuje Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego.

– Dotychczasowe badania nie dawały możliwości jednoznacznego wypowiedzenia się, co do stanu psychicznego podejrzanego oraz jego poczytalności w trakcie dokonania zarzucanych mu czynów – informuje Jan Klocek.

Obserwacja w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym potrwa 4 tygodnie. Na jej podstawie zostanie sporządzona opinia biegłych.

Do zdarzenia doszło w maju, w centrum pocztowym przy ulicy Górnej w Kielcach. Z ustaleń śledczych wynika, że 27-letni mężczyzna wszedł do pomieszczenia, w którym przebywała 38-letnia kobieta i zaatakował ją nożem, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i kierowania gróźb wobec dwóch innych osób. Podejrzany przebywa w tymczasowym areszcie. Grozi mu dożywocie.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions