101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co z lekarzami w Szpitalu Zespolonym?

Data publikacji: 06.07.2017 14:14
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wojewódzki Szpital Zespolony. Oddziały pediatryczne. Szpital dziecięcy

Wojewódzki Szpital Zespolony. Oddziały pediatryczne. Szpital dziecięcy
Kielce. 19.05.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach cały czas prowadzi negocjacje z częścią lekarzy, na temat nowych umów. To efekt decyzji Sądu Apelacyjnego w Krakowie, który orzekł, że lekarz nie może łączyć pracy na etacie z dyżurem kontraktowym. W szpitalu na Czarnowie, na takich zasadach zatrudnionych było ponad 90 specjalistów. Większość z nich doszła do porozumienia z dyrekcją lecznicy i zdecydowała się na etat, rezygnując z dyżurów kontraktowych.

Tymczasem jak dowiedziało się Radio Kielce, we wtorek na szpitalnym oddziale ratunkowym nie dyżurował żaden chirurg. Informacje te potwierdza Anna Mazur–Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie.

– Faktycznie były trudności w negocjacjach z ortopedami i chirurgami pracującymi na szpitalnym oddziale ratunkowym. We wtorek chirurdzy poinformowali, że nie podpiszą przygotowanych porozumień. W związku z tym wystąpiły trudności na tym oddziale. Do konsultacji pacjentów urazowych, czyli ortopedycznych i chirurgicznych, którzy tego dnia trafiali na SOR zostali zobowiązani lekarze dyżurujący w oddziałach – tłumaczy Anna Mazur–Kałuża.

Jak dodaje, w tej chwili przygotowywane są nowe porozumienia.

– Na ten moment sytuacja wydaje się załagodzona, przygotowywane są porozumienia. Trzeba też pamiętać, że szpital jest żywym organizmem. Lekarze pracują w trybie całodobowym siedem dni w tygodniu, a do obstawienia mamy tysiące dyżurów. Bardzo trudno nam w tej sytuacji, w której się znaleźliśmy pogodzić oczekiwania wszystkich lekarzy z sytuacją finansową i możliwościami finansowymi szpitala – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym pracuje ponad 460 lekarzy i jest to największa lecznica w regionie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution