101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ważna inwestycja w Ostrowcu

Data publikacji: 06.07.2017 17:57
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ostrowiec. Przebudowa ulicy Rzeczki
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W Ostrowcu Świętokrzyskim trwa przebudowa ulicy Rzeczki. To jedna z największych inwestycji w mieście. Jej całkowity koszt to siedem milionów czterysta tysięcy złotych, z czego trzy miliony pochodzą z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Obecnie realizowany jest pierwszy etap przebudowy, na skrzyżowaniu z ulicą Kraszewskiego i Iłżecką. Powstanie tu sygnalizacja świetlna, która usprawni ruch w tej części miasta.

Remont odbywa się w systemie połówkowym - najpierw remontowana jest jedna część drogi, później rozpocznie się przebudowa drugiej. Dzięki temu nie ma potrzeby zamykania drogi na czas budowy. Na przyszły rok zaplanowano modernizację kolejnego odcinka jezdni, natomiast trzecia część inwestycji to dokończenie tzw. północnej obwodnicy Ostrowca. Będzie to fragment od ulicy Siennieńskiej do wlotu w Samsonowicza. Jezdnia będzie siedmiometrowa z chodnikiem po obu stronach. Powstanie także ścieżka rowerowa. W tym momencie miasto wykupuje grunty pod tę budowę - informuje prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.

Naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Krzysztof Kowalski informuje, że ważnym elementem budowy będzie kanalizacja dostosowana do wymogów terenu. Z jednej strony będzie zbierać wodę deszczową, a z drugiej tzw. wody czyste, napływające od strony Gutwinu. 

Pierwszy etap przebudowy ulicy Rzeczki zakończy się pod koniec października.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions