101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Krzysztof Lipiec: Ameryka liczy na Polskę

Data publikacji: 07.07.2017 10:39
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Krzysztof Lipiec
Fot. Grzegorz Jóźwik / Radio Dla Ciebie

Słowa, które Donald Trump skierował do Polaków wzmacniają naszą pozycję na arenie międzynarodowej - twierdzi lider świętokrzyskiego PiS poseł Krzysztof Lipiec.

- "Silna Polska jest potrzebna Europie, silna Europa jest potrzebna światu" - to stwierdzenie najbardziej zapadło w mojej pamięci - podkreśla poseł.

- Okazuje się, że nawet Ameryka liczy na Polskę w przeprowadzeniu we współczesnym świecie pozytywnych przemian - zaznaczył Krzysztof Lipiec.

- Bardzo istotne było także wezwanie dotyczące zamknięcia granic przed terrorystami. Zagrożenie jest bowiem poważne. Polska jest bezpieczna, ale to co dzieje się na zachodzie jest wynikiem rozluźnienia, a nawet braku polityki migracyjnej. Te wydarzenia kładą się cieniem na obecnym kierownictwie Unii Europejskiej - stwierdził poseł PiS.

Gość Radia Kielce dodaje, że wizyta prezydenta USA to nie tylko słowa. W Warszawie udało się porozumieć z rządem amerykańskim w sprawie dostaw najnowocześniejszego na świecie systemu rakietowego Patriot. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w swoim wystąpieniu podtrzymał ponadto zobowiązanie wzajemnej obrony w ramach NATO. Mówił też o wyjątkowo silnej więzi łączącej Stany Zjednoczone i nasz kraj.

Polska znalazła się wczoraj w centrum uwagi Amerykanów. To za sprawą wizyty w Warszawie Donalda Trumpa, która była szeroko relacjonowana w mediach w Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie stacje telewizyjne eksponowały owacyjne przyjęcie przywódcy USA, jego deklaracje w sprawie NATO i Rosji oraz słynny już uścisk dłoni pierwszych dam.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions