101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co dalej z obsługą komunikacyjną Kielc?

Data publikacji: 07.07.2017 15:39 / Data aktualizacji: 07.07.2017 17:50
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
19.9.2016 Kielce. Przystanek autobusowy elektroniczna tablica informacyjna.

19.9.2016 Kielce. Przystanek autobusowy, elektroniczna tablica informacyjna.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Nie widać końca zamieszania, związanego z przetargiem dotyczącym obsługi komunikacyjnej Kielc. Jak się okazuje, Zarząd Transportu Miejskiego ponownie będzie musiał tłumaczyć się przed Krajową Izbą Odwoławczą.

Firma Michalczewski po raz kolejny poskarżyła się na ZTM, ponieważ instytucja zaleciła wyjaśnienie kilku zagadnień pojawiających się w dokumentacji.

- We wtorek wysłaliśmy zapytanie do firmy Michalczewski. Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź, że przedstawiciele spółki skierowali sprawę do KIO. Chcą uzyskać odpowiedź, czy nasze pytania są zasadne - informuje Zbigniew Michnicki, pełniący obowiązki zastępcy dyrektora w ZTM.

Jak udało nam się ustalić - spółka Michalczewski została poproszona o dostarczenie odpisu decyzji o warunkach zabudowy dla myjni, zajezdni oraz hal i warsztatów naprawczych, w których będą dokonywane przeglądy i naprawy autobusów. Miejsce, gdzie znajdzie się baza pozostaje jednak tajemnicą. Przedstawiciele spółki zdecydowali się utajnić te informacje, tłumacząc, że jest to tajemnica handlowa spółki.

Tymczasem Elżbieta Śreniawska, prezes MPK poinformowała, że w poniedziałek złoży wniosek o odtajnienie dokumentacji firmy Michalczewski. Jej zdaniem postępowanie powinno być w pełni jawne. Jak dodała, jest zdumiona przebiegiem tego postępowania i tym, jak długo jest ono rozstrzygane.

- Nie może być tak dalej, że będziemy żyli w niepewności. Ten przetarg musi zostać rozstrzygnięty bez względu na to, kto go wygra. Dlatego na pewno w poniedziałek wystąpimy o odtajnienie dokumentacji i przystąpimy do protestu. Jeżeli spółka Michalczewski twierdzi, że nie ma nic do ukrycia, to dokumenty powinny być wyłożone na stół, ponieważ jest to zamówienie publiczne - powiedziała prezes MPK.

Jak informowaliśmy, w przetargu na obsługę komunikacyjną miasta udział wzięły dwie spółki. To kieleckie MPK i spółka przewozowa Michalczewski z Radomia. Kontrakt, który Zarząd Transportu Miejskiego chce podpisać z wybranym przewoźnikiem wart jest ponad 600 milionów złotych. Korzystniejszą cenową ofertę w postępowaniu przedstawiła spółka Michalczewski, jednak od 9 czerwca, kiedy miało miejsce otwarcie kopert nie udało się rozstrzygnąć przetargu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution