101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolarze z całej Polski rywalizowali w Starachowicach [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 08.07.2017 16:24
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Sport
Komentarze
I Starachowicka Strzała

I Starachowicka Strzała
Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Po raz pierwszy w Starachowicach odbyły się wyścigi dla amatorów jazdy na rowerach szosowych i górskich - Starachowicka Strzała. Organizatorem wydarzenia był Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, a dziś dyrektor czołowego w Polsce cyklu wyścigów LOTTO Poland Bike Marathon.

Peleton prowadzony przez Paradę Familijną, w której udział wzięły całe rodziny przejechał najpierw rundę honorową ulicami Starachowic. Następnie odbyły się wyścigi na rowerach szosowych na dwóch dystansach: MAX (86 km) i MINI (69 km).

- Kolarze górscy MTB ścigali się natomiast na trasie o długości 52 km - informuje Bogdan Saternus z biura zawodów.

Zawodnicy wystartowali sprzed hotelu „Europa". Tam też była meta.

Jak podkreślił zastępca prezydenta Starachowic Jerzy Miśkiewicz impreza ma na celu promocję i propagowanie aktywnego wypoczynku oraz idei kolarstwa. Wyraził także nadzieję, że na stałe zagości w kalendarzu starachowickich wydarzeń sportowych.

Wyścigi zorganizowano dla amatorów kolarstwa, ale ich oprawa była zawodowa - peletony pilotowały pojazdy i motocykle policyjne. W imprezie udział wzięło 200 kolarzy z całej Polski. Na zakończenie uczestnikom wręczono pamiątkowe puchary dyplomy i medale.

W kategorii Open na dystansie MAX zwyciężył Piotr Zieliński z Ostrowca, a MINI Maria Pytel ze Starachowic oraz Piotr Górniak z Częstochowy. W kategorii górskiej MTB pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Kwapisz z Józefosławia, a wśród kobiet Joanna Sobczuk z Warszawy.

W niedzielę w Wąchocku w ramach Lotto Poland Bike Marathon odbędą się kolejne zawody dla miłośników jazdy na rowerach górskich.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution