101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Najpiękniejsze konie królowały w Opatowcu

Data publikacji: 09.07.2017 20:00
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
09.07.2017 Opatowiec. Championat koni

09.07.2017 Opatowiec. Championat koni
Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Ogiery: Epos Bogusława Dąbrowskiego z Klepaczy z powiatu Starachowickiego oraz Decybel First z Głuchowa z Podkarpacia zostały zwycięzcami XVIII Młodzieżowego Championatu Koni Małopolskich, który w weekend zorganizowano w Opatowcu.

W zawodach wzięło udział 40 okazów, m.in., z województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Jak mówi Tadeusz Głoskowski z Okręgowego Związku Hodowców Koni w Kielcach, członek komisji oceniającej, na wystawie w Opatowcu zaprezentowały się naprawdę bardzo dobre konie, dlatego był problem z wyborem tych najlepszych. 

Jak powiedziała Diana Zuber z hodowli w Głuchowie właścicielka championów, w swojej stajni ma 17 koni. Głównie roczne, dwuletnie i trzyletnie. Jej zdaniem, aby odnosić sukcesy i być dobrym hodowcą trzeba kochać zwierzęta i mieć na ich temat dużą wiedzę. - Sukces koni jest sukcesem naszej pracy - mówiła Diana Zuber.

Sławomir Kowalczyk, wójt gminy Opatowiec podkreśla, że impreza przez wiele lat budowała swoją dobrą markę i dziś przyciąga wielu hodowców i miłośników pięknych koni.

Podczas tegorocznej wystawy i championatu minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego 27 czerwca Wojciecha Janowskiego, pomysłodawcę i organizatora Młodzieżowego Championatu Koni Małopolskich w Opatowcu. W ramach wydarzenia, swoje umiejętności zaprezentowali także zawodnicy konkursowych rywalizacji w pokazach bryczek i zaprzęgów konnych. Natomiast umiejętności sztuki jeździeckiej zaprezentowali członkowie Świętokrzyskiego Szwadronu Kawalerii Ochotniczej im. Henryka Dobrzańskiego Hubala w barwach 13. Pułku Ułanów Wileńskich GRH.

Imprezę uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży z terenu gminy oraz koncerty zespołów CamaSutra, Lesioki oraz Soleo. Całość dopełniła zabawa taneczna.

Tegorocznemu świętu towarzyszyła wystawa stoisk promocyjnych Kół Gospodyń Wiejskich.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution